এই কণী ৰেচিপিয়ে মাছ আৰু মাংসৰ সোৱাদক পিছ পেলাব

আজি আপোনালোকলৈ লৈ আহিছোঁ এটি ফেন্সি কণীৰ ৰেচিপি। প্ৰতিটো মছলা ঘৰতে কম বেছি পৰিমাণে পাব, কিন্তু খাবলৈ আচৰিত ধৰণে ধুনীয়া হ’ব। এবাৰ বনালেই বাৰে বাৰে বনাবলৈ মন যাব। ‘এগ পেপাৰ ফ্ৰাই’ বনাব জানি লওক –

কি কি লাগিব ?

  • কণী
  • তেল
  • ধনীয়া গুড়ি
  • হাল্ধি গুড়ি
  • কাশ্মীৰী জলকীয়া গুড়ি
  • তেজ পাত
  • সেউজীয়া জলকীয়া
  • পিঁয়াজ
  • আদা
  • নহৰু
  • ঘিউ
  • বিলাহী
  • নিমখ
  • শুকান জলকীয়া
  • দালচেনী
  • সৰু ইলাচি
  • জিৰা
  • ধনীয়া
  • ভেন্দি

কেনেকৈ বনাব ?

প্ৰথমে কণীখিনি উতলাই এটা বাটিত ৰাখিব। সূতাৰ সহায়ত কণীবোৰ আধা কাটি ল’ব। এটা কেৰাহীত শুকান জলকীয়া, দালচেনি, ইলাচি, লৱণ, জিৰা, ভেন্দি, ধনীয়া, জলকীয়া একেলগে মিহলাই কৰি গুড়ি বনাওক। এইটো হৈছে জলকীয়া ভাজি মছলা।


আৰু পঢ়ক
>> আটা আৰু কণীৰে ব্ৰেকফাষ্ট বনাওক, ৰেচিপিটো শিকিব
>> কল আৰু কণীৰ দি এই সুস্বাদু জলপান বনাওক, ৰেচিপিটো শিকিব


তাৰ পিছত কেৰাহীত তেল গৰম কৰি তাত জলকীয়াৰ গুড়ি দি সিজোৱা কণীখিনি ভাজিব। এতিয়া সেই তেলত তেজ পাত উতলাই কুটি লোৱা পিঁয়াজখিনি দিব। ইয়াৰ পিছত এটা এটাকৈ কাশ্মীৰী জলকীয়া গুড়ি, হাল্ধি গুড়ি, ধনীয়া গুড়ি আৰু অলপ পৰিমাণৰ পানী ভালদৰে পিহিব লাগে। মছলাখিনি ভালদৰে পিহিলে আদা আৰু হালধিৰ পেষ্ট দি আকৌ ভালদৰে পিহি ল’ব। তাৰ পিছত টমেটো বেটাৰ আৰু নিমখ দি কিছু সময় সিজাই ল’ব।

পানীৰ লগত উতলিলে ঘিউ আৰু ভজা কণী দি ভালদৰে উতলাই ল’ব। এই ৰন্ধাটো অলপ ডাঠ হ’ব, গতিকে অধিক জোল ৰখাৰ প্ৰয়োজন নাই।

Leave a Comment